קרקעותבנימינה-גבעת עדה היא מועצה מקומית במחוז חיפה בישראל.

בנימינה-גבעת עדה הוכרזה כמועצה מקומית בשנת 1950. בשנת 2003 אוחדו הרשויות המקומיות בנימינה וגבעת עדה לכדי מועצה מקומית אחת. לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) נכון ליוני 2008, יש בבנימינה-גבעת עדה 11,400 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של ‎3.9%‏. רוב תושבי בנימינה-גבעת עדה הם יהודים. היחס בין נשים לגברים הוא 1,000 נשים לכל 1,000 גברים.

לפי נתוני הלמ"ס נכון לדצמבר 2006, המועצה המקומית מדורגת גבוה-בינוני (7 מתוך 10) בדירוג החברתי-כלכלי. אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת תשס"ו (2005/2006) היה 65.9%. השכר הממוצע של השכירים בשנת 2005 היה 9,223 ש"ח (ממוצע ארצי: 7,324 ש"ח).

בנימינה נוסדה בידי בנים של עולי העלייה הראשונה שהתיישבו בה ב־1922. לאחר מלחמת העולם הראשונה הצטרפו קבוצות רבות למקום והוא גדל במהירות. בנימינה נקראת על שם הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד.

אדמת היישוב נרכשה מידי פיק"א, והייתה בהתחלה ישוב חקלאי. פקידות הברון רוטשילד, שהביאה את המתיישבים הראשונים לבנימינה, הביאה גם משפחות יוצאי גאורגיה, לסייע בחקלאות, ובתעשיית הבשמים. אולם כיום חלק גדול מתושביה עובדים בגוש דן ומנצלים את הרכבת שמחברת אותה לשם.

בבנימינה יש כיום שלושה בתי ספר יסודיים: בית ספר "אשכולות", בית ספר "הנדיב" ובית ספר "אמירים" שהוקם בתשס"ז, ושם דגש על לימודי מדע וסביבה. "אמירים" שוכן למרגלות החאן העתיק הסמוך ליישוב ובנייתו עוצבה בהתאם לסביבתו.

קבוצת הכדורסל המקומית משחקת בשנת 2007 בליגה הלאומית לכדורסל.

הפזמונאי אהוד מנור הוא מבני המושבה הנודעים ביותר. על אף שעזב אותה בצעירותו, לאחר מותו בשנת 2005 נקבר בבית העלמין שבה, בסמוך להוריו ולשני אחיו. ראש ממשלת ישראל אהוד אולמרט הוא יליד "נחלת ז'בוטינסקי" במושבה, שבה התגוררה גם משפחתו של השר זאב בוים.


וילה למכירה - נדלן קיסריה


אתר זה הינו חלק מרשת הנדל"ן והנופש הארצית -

אלוהה נדלן שעשועים ונופש


שיתופי פעולה:
דירות
ניקיון בתים
קרקעות בבנימינה
ריהוט משרדי
בת חפר
קיבוץ
פורום ג'יפים
דלתות
קיסריה
בית חכם
מערכת סולארית
וילות למכירה
מכירת מגרשים
מגרשים